Ali Babacan, DEVA Partisi’nin seçimlere kendi adı ve logosuyla gireceğini açıkladı

Ali Babacan, DEVA Partisi'nin seçimlere kendi adı ve logosuyla gireceğini açıkladı

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları bir araya gelerek seçim güvenliği konusunda ortak hareket etme kararı almıştı. Bu kapsamda parti liderleri zaman zaman buluşarak gündeme ve seçimlere ilişkin çalışmalar yürüttü.

“SEÇİMLERE KENDİ ADIMIZLA GİRECEĞİZ”

Muhalefet liderleri ile fikir alışverişinde olan Babacan, bugün sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Babacan’ın açıklamasında, “Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun.” ifadeleri yer aldı.

Son Dakika! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Partimiz önümüzdeki seçimlere kendi adıyla ve kendi logosuyla girme kararı aldı

“ALTILI MASADA VERDIĞIMIZ BÜTÜN SÖZLERİN ARKASINDAYIZ”

Babacan bu paylaşımdan sonra haftalık basın toplantısı düzenledi. Babacan, “Biz altılı masada bugüne kadar vermiş olduğumuz bütün sözlerin arkasındayız. Ortak çalıştığımız konularda, her türlü katkıyı vermeye de devam edeceğiz. O masada yer alan her partiyle iş birliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda da güçlü bir iradeye sahibiz. Bunu herkesin bilmesini arzu ederim” dedi.

GÜLTEKİN UYSAL’IN SÖZLERİNDEN RAHATSIZ OLMUŞTU

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran açıklama sonrasında akıllara, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Türk milletinin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili beklentisinin 3 ölçüsü var. Bunlardan biri, 20 yıllık AK Parti döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak” açıklaması geldi. Uysal’ın bu paylaşımında AK Parti’den ayrılarak parti kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na gönderme yapması dikkat çekmişti. Özellikle Babacan’ın bu sözlerden büyük rahatsızlık duyduğu öne sürülmüştü.

Babacan 6’lı masa hakkında konuştu: Bugüne kadar vermiş olduğumuz bütün sözlerin arkasındayız DEVA Partisi lideri Babacan’ın 6’lı masa ile ilgili açıklaması ses getirdi! Sosyal medyada yorum yağdı Ali Babacan’nın sürpriz çıkışına Kılıçdaroğlu’nun sözleri mi neden oldu? DEVA Partisi’nin seçim kararına CHP’den ilk yorum: Belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir sizlere depremhaberi.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.