Kılıçdaroğlu’ndan CHP Kadın Kolları’na elektriği kesilen hanelerle dayanışma talimatı

Kılıçdaroğlu'ndan CHP Kadın Kolları'na elektriği kesilen hanelerle dayanışma talimatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın verilerine göre 2021 yılında toplam 2 milyon 776 bin 461 mesken abonesinin elektriği geçici olarak kesilirken, ticarethane ve sanayi aboneleriyle birlikte elektrik kesintisi yaşanan bütün abonelerin sayısı toplamda 3 milyon 449 bin 344’e ulaştı. Elektrik kesintisi yaşanan hanelerdeki mağduriyet CHP’te tepkiye yol açtı.

Elektriği kesilen hanelerle dayanışma içine girmek isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir hafta boyunca eşiyle birlikte karanlıkta kalacağını belirtmiş ve dünyadaki tüm demokratlara seslenerek, ‘Samimilerse onlarda halkları için harekete geçsinler” demişti.

Gerçek Gündem’in haberine göre, Kılıçdaroğlu son olarak, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya, 81 il, 973 ilçede elektriği kesilen hanelerle dayanışma talimatı verdi.

NAZLIAKA HAREKETE GEÇTİ

CHP liderinin talimatı üzerine harekete geçti. Nazlıaka,

CHP liderinin talimatı üzerine harekete geçen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ve 81 il kadın kolu başkanına görevlendirme yazısı yazarak, yazısında “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda CHP Kadın Kolları olarak, 81 ilde elektriği kesilmiş olan yurttaşlarımızı ziyaret ederek dayanışma içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

‘PARTİMİZ KARANLIĞA SESSİZ KALMAYACAK”

Yeni yol haritaları ile ilgili yazılı açıklama yayımlayan Nazlıaka, şunları kaydetti:

“AKP Hükümeti 20 yıldır ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Peş peşe gelen zamlar nedeniyle yurttaşlar açlık, yoksulluk ve son olarak da karanlığa mecbur bırakıldı. Aydınlık günleri var etme umudunu yükselten partimiz, bu karanlığa sessiz kalmadı, kalmayacak.

Bir annenin dahi çocuklarını yatağa aç yatırmadığı, suya, ekmeğe erişiminin lüks olmadığı 21. yüzyıl Türkiye’sinde yurttaşların karanlıkta kalmadığı bir ülkeyi hep birlikte kuracağız.

Ülke kaynaklarının 5’li çeteye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Bir hane karanlıkta ise hepimiz karanlıktayız. Bu karanlığa birlikte aydınlatmak için 81 il 973 ilçede elektriği kesilen haneleri tek tek ziyaret edeceğiz. CHP Kadın Kolları olarak bu hanelerle dayanışacak ve ilk seçimlerde logosunda ampul olup halkı karanlığa mahkûm eden partiyi sandığa gömeceğiz. Ampulü patlatacağız!”

sizlere depremhaberi.net farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.